Blogok

Így erősítheted a kutyád, macskád immunrendszerét tavasszal

Kis kedvenceink furcsa titkai
Te jól ismered kedvencedet? Biztos vagy benne? Az állatok rendkívül érdekes és sokszínű világa néha olyan meglepő dolgokat tartogat számunkra amikre nem is gondolnánk. Íme a nagy tényfeltáró leleplezés, hogy eddig miket rejtegettek előlünk nyávogó, ugató, cincogó barátaink:

Nyuszisétáltatás? - így csináld!

Kutyasétáltatási etikett
Mint mindennek, a kutyasétáltatásnak is van úgynevezett etikettje. A legtöbben úgy gondolják, hogy a kertben, szabadon tartott kutyusoknak nincs igényük a külön sétákra. Ez azonban óriási tévhit: feltétlenül szükségük van a környezetváltozásra, mivel a sétáltatás célja nem szükségszerűen a mozgási igény kielégítése. Okvetlenül figyelni kell a szellemi energia levezetésére is. A kertben rendszerint ugyanazok az ingerek érik, ugyanazok a szagok, egyetlen térben. Egy-egy sétáltatás alkalmával új szagokkal és illatokkal találkozhat, új kutyákkal barátkozhat, illetve ami nagyon fontos, hogy megszilárdíthatjuk a kapcsolatot vele és taníthatjuk.

Cicabiztos karácsonyfa tippek
Csillogó gömbök, színes fények, finom illatok… még minket, embereket is rabul ejt a látvány, hát még négylábú, doromboló kedvenceinket. A mászható szépség különösen csábító lehet kedvenceinknek, és ha nem szeretnénk az ünnep hangulatát balesetekkel tarkítani, nem árt, ha néhány aranyszabályt betartunk a karácsonyfát illetően.
A következő blogunkban cicabiztos karácsonyfa tippeket gyűjtöttünk nektek össze.

Mit tegyünk, ha kedvencünk nyugtalan?
Bár mindannyian a lehető legboldogabb, legkiegyensúlyozottabb életet szánjuk kiskedvencünknek, előfordul, hogy valamilyen külső behatás nyugtalanságot, stresszt, pánikot válthat ki. Minden ilyen esetben nagyon fontos, hogy az újonnan kialakult szituációt megfelelően, higgadtan tudjuk kezelni, és hideg fejjel tudjunk kisállatunk számára megoldást kínálni.
De vajon mikor jön el az a pillanat, amikor a kedvencünk számára már kevés a cirógatás, mikor kell külső segítséget kérnünk?
Legújabb blogunkban ennek járunk utána.

Kutya-macska barátság - így szoktasd össze kedvenceid
A kutyák és macskák ritkán kötnek szoros barátságot az első percben, ami igen meg tudja keseríteni azon gazdik életét, akik több kedvenccel is büszkélkedhetnek. Sokszor azonban az ártalmatlan civódáson túl igen komoly ellentét is kialakulhat kisállataink között, aminek egy-egy komolyabb harcon túl súlyosabb következményei lehetnek.
De vajon mi okozza az ősi ellentétet, és hogyan oldhatjuk fel azt?

Az olcsó eledelek súlyos ára
Megdöbbentő, hogy az állateledel piacon mekkora gondot okoz az áfacsalt termékek elterjedése. Szomorú, de szinte nagyítóval kell azokat a bolt-, vagy webshop tulajokat keresni, akik nem vesznek részt a piacot belengő ügyeskedésbe, szürkébe forduló üzletpolitikába.
De vajon miért hódíthatnak ekkora teret az áfacsalt termékek akkor, amikor Magyarország igen erős állateledel gyártásban, hogy történhet az, hogy a hipermarketek polcain ilyen sok áfacsalt termék van, és hogyan lehet, hogy a hatóságok csak igen lassan tesznek előre lépéseket ezen ügyek felderítésében?

A cicák is tudnak trükköket? Utána járunk!
Bár sokan azt hiszik, hogy a macskák kevésbé taníthatóak kutya társaiknál, sok esetben ez nem így van. Bizony a macskák is képesek a különféle trükkök tanulására, sőt, a legtöbb cica igényli is a változatosságot, elfoglaltságot, előfordul, hogy kedvenceink hamar ráunnak a heverészésre, ilyenkor pedig valamilyen rosszasággal ütik el az időt.
Nem csak a szobacicák, de a szabadon élő macskák is igénylik a figyelmet, így ők is szívesen veszik, ha a gazdi foglalkozik velük, különféle trükköket tanulhatnak meg.
De hogyan vegyük rá kedvenceinket a feladat végrehajtására?

Így ismerd fel, ha baj van (emésztési panaszok jelei kutyusoknál)
Napjainkban sajnos egyre többször találkozhatunk emésztőszervi problémával kutyusoknál is, amit ha nem kezelünk megfelelő módon, vagy nem ismerjük fel időben a tüneteket, akár nagyobb gondok is felléphetnek. A kellemetlen tünetek mind a gazdi, mind a kutyus életét megkeserítik, így ha komoly gondot sejtünk, esetleg megváltozik kutyusunk emésztése, bélmozgása, esetleg táplálkozási szokása, érdemes állatorvosi segítséget kérni, és a gondot teljes körűen kivizsgáltatni.
De vajon milyen tünetekkel járhatnak az emésztési panaszok, és honnan ismerhetjük fel őket?